عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوا لایف

مراحل شستشوی دستگاه تصفیه آب آکوا لایف
مراحل شستشوی دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوا لایف

فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوالایف مانند هر فیلتری یک مدت زمان استفاده دارند و بعد از آن مدت دیگر کارایی اولیه را ندارند و قادر به تصفیه آب نیستند اما این زمان تعویض به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان یک زمان دقیقی را برای فیلترها تعیین کرد.

علاوه بر آن فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوالایف چون در مدلها و مواد مختلف تولید می شوند هرکدام نیز زمان مختلفی برای تعویض دارند.

اما به طور کلی عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوا لایف به شرح زیر است :

کیفیت آب ورودی : کیفیت آب ورودی یکی از عواملی است که در تعیین مدت زمان تعویض فیلتر تاثیر گذار است. هرچقدر آب ورودی به فیلتر آلوده تر و سخت باشد زمان تعویض فیلتر کمتر می شود.

زیرا وجود املاح و آلاینده های بیشتر باعث می شود فیلتر زودتر از موعد اشباع شود. اما اگر ذرات معلق درون آب کم باشد و سختی پایین باشد باید فیلتر را در همان زمان تعیین شده تعویض نمو.

نمی توان فیلتر را بیشتر از تاریخ انقضاء استفاده کرد زیرا دیگر خاصیت خود را از دست می دهد.

میزان مصرف آب : کمپانی سازنده برای هر نوع فیلتری یک مقدار حجم تصفیه ای را تعیین کرده است که آن فیلتر می تواند به آن میزان مصرف، آب را تصفیه کند و بیشتر از آن قادر به تصفیه نمی باشد.

عمر زمانی تعویض فیلتر : در مورد قبل گفتیم که یک مقدار مصرفی برای هر فیلتری تعیین می شود اما این مقدار مصرف یک مدت زمان استفاده نیز دارد.

یعنی فیلترها باید در زمان و تاریخ تعیین شده تعویض شوند حتی اگر کمتر از میزان مصرفشان آب را تصفیه کرده باشند.

زیرا از زمانی که فیلتر درون آب قرار می گیرد شروع به جذب مواد می کند و کم کم از کیفیتش کاسته می شود بعد از آن زمان تعیین شده فیلتر به طور کامل فرسوده می شود و دیگر نمی تواند مواد و ذرات درون آب را به خود جذب کند. به همین دلیل بهتر است به زمان تعویض فیلترها بیشتر توجه شود.

کیفیت فیلترها : کیفیت فیلترها تاثیر مستقیمی در زمان تعویض دارند و هرچقدر کیفیت فیلتر پایین باشد طول عمر آن کم می شود زیرا از مواد بی کیفیت درون فیلتر استفاده شده است که قدرت جذب کمی دارد و به سرعت اشباع می شود.

فیلترهای اصلی و به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب آکوالایف کیفیت بالایی دارند اما در بازار نوع تقلبی آن نیز موجود است که کیفیت بالایی ندارند.

دمای آب ورودی به فیلتر : فیلترهای تصفیه آب معمولا در دمای 2 تا 45 درجه قادر به تصفیه هستند اگر دمای آب بیشتر از این مقدار باشد عمر فیلتر را کم خواهد کرد.

کیفیت سایر قطعات و سرویس دستگاه تصفیه آب : کیفیت سایر قطعات مانند فلو فاضلاب و یا کرکرد پمپ تاثیر زیادی بر عمر فیلتر دارد و اگر ایراد و اختلالی در یکی از این قطعات باشد باعث کوتاه شدن عمر فیلتر می شوند.

مثلا اگر فلو فاضلاب دچار گرفتگی باشد به سرعت فیلتر ممبران را خراب می کند و یا اگر پمپ نتواند میزان آب لازم برای فیلتر ممبران را فراهم کند، منافذ غشایی فیلتر ممبران به سرعت رسوب می گیرند و عمر فیلتر را کم می کنند.

عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوا لایف

عوامل تاثیر گذار در زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی آکوا لایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *