فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف
فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

در این مطلب می خواهیم درباره ی یکی از فرآیندهای غشایی که اسمز معکوس نامیده می شود ، صحبت کنیم و درباره ی آن اطلاعاتی به دست آوریم.

اسمز معکوس یکی از فرآیندهایی است که در سیستم های تصفیه آب از آن استفاده می شود . این فرآیند چگونه انجام می شود ؟

فرآیند اسمز معکوس فرآیندی است که در آن برای معکوس کردن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه تراوا برای تولید آب خالص و حذف حل شونده های آب مورد استفاده قرار می گیرد . برای تبن که با عملکرد این فرآیند آشنا شویم ابتدا باید با تعاریف عباراتی همچون «اسمز» ، «غشای نیمه تراوا» آشنا شویم .

اسمز چیست ؟ اسمز یکی از روش های است که طی آن حلال از یک غشای نیمه تراوا عبور می کند و از جایی که رقیق تر است به جایی که غلظت بیشتر است ، گذر می کند .

غشای نیمه تراوا چه غشایی است ؟ غشای نیمه تراوا غشایی است که نفوذپذیری انتخابی دارد این ویژگی یعنی غشا فقط به تعدادی از عناصر اجازه ی عبور می دهد و در عبود و ورود مواد محدودیت وجود دارد .

حال به تعریفی که برای اسمز معکوس داشتیم ، بپردازیم . اسمز معکوس فرآیندی است که در آن جریان اسمزی که از محلولی با غلظت کم به غلظت زیاد است ، معکوس می شود یعنی محلول از جایی که غلظت بیشتری دارد به جایی که غلظت کمتری دارد ، می رود .

در معکوس شدن این جریان اسمزی ، فشار اسمزی بسیار مهم است و اهمیت زیادی دارد . در روش اسمز معکوس آب با فشار از میان غشایی عبور داده می شود و طی این عمل مواد معدنی و سایر مواد شیمیایی از آب حذف خواهند شد . این فرآیند در دستگاه های تصفیه آب توسط فیلتر ممبران انجام می شود .

فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

فرآیند اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *